Naše ikonka:

Vítkovice zvládly Třinec i po druhé

1. prosince 2011 v 14:25 | Patrik Martiník |  Novinky
Výsledek je dobrý, ale co ten Marek Malík zase na ledě dělal...

Hned po buly se Ostravská Čez Aréna mohla radovat, ale nakonec střela Slobody skončila na tyči. I Třinci se povedlo tlačit, ale Málek byl na místě. Pak oba celky měly velkou šanci, ani na jedné straně se neradovali. Peterek ujížděl na Málka, ale fauloval ho Ovčačík a bylo nařízeno trestné střílení. Ale Málič se svou lapačkou je nepřekonatelný. Pověstná lapačka Romana zachránila Vítkovice i v další šanci. Ale pak už Třinec skóroval. Kohl kloužil kolem brány, najednou se objevil před ní a překonal Málka- 0:1. Bonk se uvolnil a pádil na Málka, ten ale byl v pohodě a vykryl střelu. Poté šel Třinecký hráč na trestnou a trestalo se- Marek Malík vypálil u modré a trefil se!- 1:1.
Druhá třetina byla podobně zajímavá. Třinec hodně fauloval, prvně Vítkovice nevyužily přesilu, ale při té další už využili. Důrazný byl Petr Strapáč, který puk vyslal na bránu a zapadlo to tam- 2:1. Třinec střílel na Málka, při jedné střele Málkovi vypadl puk z lapačky, ale nakonec za něho vyhodil puk Petr Punčochář. Oba celky měli dvojnánsobnou přesilovku, ale díky skvělým brankářů na obou stranách se stav neměnil.
Třetí třetina byla nejvyhrocenější. Třetinu začal šancí Strapáč, střelil, Hamerlík vyrazil, i když tam byl Walker, tak ten puk neskončil v bráně. Tomáš Káňa umí pořádně střílet, ale na Hamerlíka nevyzrál. Ve 47.Minutě přiostřilo na ledě. Byla strkanice, a pak Marek Malík a David Květoň si něco říkali, ale nebyly to slušné slova. Malíkovi bylo uděleno 10 minutový trest za nesportovní chování. Ale jdeme dál, i když k "případu" Malík se ještě vrátíme. Jiří Burger našel pasem Karola Slobodu, ten jej poslal do brány- 3:1. Malík si seděl na trestné, ale byl vykázán. A tak si něco vyříkal s rozhodčím a třískl do plexisla hokejkou, kterou hodil. A tak Marek Malík skončil, a jak bylo oznámeno, že dostal 5 mintový trest ve hře, Čez Aréna se vzbouřila. Pětiminutová přesilovka ale nepomohla Třinci, a to hlavn díky skvělému Romanu Málkovi. Vítkovice vyhrály i po druhé na Třineckými Oceláři.

HC VÍTKOVICE STEEL- HC Oceláři Třinec 3:1(1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 17. Malík (Burger, J. Káňa), 29. Strapáč (Šedivý, Klimek), 53. Štefanka (Sloboda, Burger) - 12. Kohn (Polanský). Rozhodčí: Blecha, Homola - Kis, Blümel. Vyloučení: 6:6, navíc Malík (Vít.) 10 minut, 5 minut + trest ve hře. Využití: 2:0. Diváci: 5545.

HC VÍTKOVICE STEEL: Málek - Kudělka, Malík, Ovčačík, Trnka, Rehák, Sloboda, Voráček - T. Káňa, Húževka, Štefanka - J. Káňa, Burger, Šedivý - Klimek, Hruška, Pohl - Walker, Strapáč, Szturc.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Cartelli, P. Hořava, Richter, Lojek, Kania, Hudec - D. Květoň, Bonk, M. Hořava - Klimenta, Peterek, Marosz - Kohn, Polanský, Chovan - McGregor, Ostřížek, Rufer