Naše ikonka:

Na led Čez Arény přijedou Pardubice

2. prosince 2011 v 14:18 | Patrik Martiník |  Novinky
Pardubice přijely nedávno a prohrály, snad se to zopakuje!

Vítkovice hrály v úterý derby s Oceláři Třinec. Byl to pěkný zápas, mělo to góly, emoce, jen fandů přišlo málo . Vítkovice prohrávaly 0:1, ale dokázaly to otočit.
"Byl to pro diváky zajímavý zápas. První třetinu jsme nebyli dobří, ale další třetiny se nám dařilo, a navíc, skvele chytal Roman Málek. " řekl Zdeněk Moták.
Bohužel se nedařilo jednomu s Vítkovických. A to Marku Malíkovi. Nasbíral 55 trestných minut, trest ve hře a tak si zajistil, že dnes proti Pardubicím nenastoupí. "Je to komplikace. Snad to hráči vyplní místo něj. Je to nepříjemné, když chybí Marek."
Pardubice jsou o bod před Vítkovicemi, a tak když Vítkovice vyhrají, Pardubky přeskočí. "Začíná nám druhá pilovina soutěže. Navíc hrajeme s Pardubicemi, které jsou o bod před námi. Musíme se na ně připravit a vyhrát. Body potřebujeme kvůli play off." řekl Moták.
V Pardubickém klubu jsou zajímavé problémy. Mají sponzora ČSOB Pojišťovnu a tak má na dresech bobra. Fandové to nechtějí, chtějí tam koníka. Uvidíme, v čem nastoupí Pardubice v Ostravě. Jisté je, že v dresech :D.
Ale jdeme dál, Pardubice tu hrály nedávno a to před 3 týdny. Vítkovice vyhrály. "Pardubice mají sílu a dobrou obranu. Když budu jmenovat, tak se hodí např. Vladimír Sičák. Ve Vítkovicích hrál a byl jeden z nejlepších obránců. Pardubice má šikovné hlavně útočníky. Bude to težký soupeř."
Pardubice prohrály 4 zápasy za sebou. "Prohráli 4x v řadě, pak ale prolomil Litvínov při televizním utkání. Nic to neznamená, že prohrály."
Vítkovice ale vyhrály 5 zápasů v posledních 5 doma. Vyhráli nad Budějkama, Pardubicema a Třincem. Uvidíme, zda si Pardubice jedou pro další prohru... Utkání začíná na ledě Čez Arény od 17:30.

Sestava HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:
Brankáři: Vladislav Koutský, Marek Langhamer, Martin Růžička

Obránci: Václav Benák, Casey Borer, Marek Drtina, Václav Kočí, Jan Kolář II, Aleš Píša, Vladimír Sičák.

Útočníci: Martin Bartek, Jan Buchtele, Corey Elkins, Jan Kolář, Petr Koukal, Robert Kousal, Lukáš Nahodil, Tomáš Nosek, Lukáš Radil, Daniel Rákos, Radovan Somík, Jan Starý, Tomáš Zohorna.
Trenéři: Pavel Hynek, Ladislav Lubina

Poslední utkání s Pardubicemi:

HC VÍTKOVICE STEEL - HC ČSOB POJIŠŤOVNA Pardubice 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)

Branky: 19. J. Káňa (Kudělka, Burger), 36. Walker (Sloboda, Pohl), 42. Szturc (Strapáč), 59. J. Káňa (Pohl, Burger), 60. Rehák (Burger, Pohl) - 8. Brendl (Sičák), 37. Brendl, 42. Buchtele (Kousal, Kočí). Rozhodčí: Blecha, Trombík - Hlavatý, Tošenvjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 4017.

HC VÍTKOVICE STEEL: Málek - Malík, Kudělka, Rehák, Sloboda, Bartoň, Ovčačík, Voráček - J. Káňa, Burger, Ujčík - Walker, Húževka, Pohl - Szturc, Strapáč, Šedivý - T. Káňa, Štefanka, Pabiška - Kolouch.
HC ČSOB POJIŠŤOVNA Pardubice: Růžička - Sičák, Kolář II, Kočí, Píša, Benák, Drtina - Brendl, Koukal, Kolář - Buchtele, Kousal, Bartek - Zohorna, Elkins, Sim - Nahodil, Rákos, Radil.
Minulé kolo:

HC VÍTKOVICE STEEL - HC Oceláři Třinec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 17. Malík (Burger, J. Káňa), 29. Strapáč (Šedivý, Klimek), 53. Štefanka (Sloboda, Burger) - 12. Kohn (Polanský). Rozhodčí: Blecha, Homola - Kis, Blümel. Vyloučení: 6:6, navíc Malík (Vít.) 10 minut, 5 minut + trest ve hře. Využití: 2:0. Diváci: 5545.

HC VÍTKOVICE STEEL: Málek - Kudělka, Malík, Ovčačík, Trnka, Rehák, Sloboda, Voráček - T. Káňa, Húževka, Štefanka - J. Káňa, Burger, Šedivý - Klimek, Hruška, Pohl - Walker, Strapáč, Szturc.

HC ČSOB POJIŠŤOVNA Pardubice - HC VERVA Litvínov 5:1 (0:0, 4:0, 1:1)

Branky: 25. Kousal (Radil), 32. Kolář (Koukal), 33. Radil (Nahodil), 39. Nahodil (Bartek, Kolář II), 46. Nahodil (Radil, Zohorna) - 41. Pojkar (Trávníček). Rozhodčí: Mikula, Šír - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 8014.
HC ČSOB POJIŠŤOVNA Pardubice: Růžička - Píša, Kočí, Benák, Kolář II, Sičák, Borer, Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Kousal, Buchtele - Radil, Nahodil, Zohorna - Nosek.

Zápasy od roku ´93:
2011/2012: 5:3 - 1:2SN
2010/2011: 1:2, 2:1SN - 3:4, 0:4. Play off: 4:0, 2:3, 3:2 SN - 3:0, 3:2 PP.
2009/2010: 3:4 SN, 3:2 - 2:3, 3:10. Play off: 2:5, 2:3 PP - 1:5, 0:1.
2008/2009: 2:1, 1:2 - 4:3 PP, 1:2.
2007/2008: 4:2, 3:0 - 3:4, 1:6. Play out: 5:4, 6:1 - 3:1, 3:5.
2006/2007: 0:2, 1:3 - 1:5, 2:7.
2005/2006: 1:1, 5:1 - 1:0, 2:3.
2004/2005: 5:2, 4:2 - 1:5, 2:1 PP
2003/2004: 1:3, 2:5 - 2:2, 1:3.
2002/2003: 4:3, 3:1 - 2:3, 1:6.
2001/2002: 6:0, 2:3 - 1:3, 4:1.
2000/2001: 3:4, 3:3 - 1:3, 2:1. Play off: 1:4, 4:3, 2:1 PP - 4:3, 3:6, 1:6, 4:3.
1999/2000: 0:4, 1:3 - 3:4, 4:6.
1998/1999: 1:2, 4:3 - 2:0, 1:2.
1997/1998: 4:3, 7:3 - 1:4, 0:7.
1996/1997: 3:3, 4:5 - 1:2, 1:2.
1995/1996: 6:2 - 4:1. Nadstavba: 0:2 - 2:2
1994/1995: 3:3, 4:2 - 4:5, 4:4. O umístění: 2:5 - 5:5.
1993/1994: 4:2, 5:3 - 3:0, 3:4. Play off: 5:4, 2:5, 1:3 - 1:2 SN, 5:4 PP.