Naše ikonka:

Vítkovice zdolaly Budějovice 3:0

23. listopadu 2011 v 15:40 | Patrik Martiník |  Novinky
Je to velmi důležitá výhra

Vítkovice konečně vyhráli za 3 body. Před zápasem celá Čez Aréna povstala a uctila památku Ladislava Staňka, jež zemřel nedávno a poté se začlo. Začlo se špatně, nebyl viděn dobrý hokej. Ale pak se to zlepšilo. Šedivý měl velkou šanci hned na začátku, Kovář ale s problémy chytl. Vítkovice zahrozily i v 9.minutě v oslabení, kdy ujel Káňa, Kovář pak rychle rozehrál opět na hůl Káni, pálil. Ale i Budějky zaútočily, v 16.Minutě Mertl ujel, vypálil, ale opět mrštná lapačka Romana Málka se vyznamenala. Poté Vítky měli velkou šanci na konci třetiny, ale i tak byl stav po první dvacetiminutovce 0:0.
Vítkovice vlétly i po přestávce do hry. Ještě na konci třetiny druhé se nechal vyloučit hostující Kotalík. Vítkovice hrály 5 na 3 krátkou dobu, ale i tak ji dokázali využít. Rehák pálil, puk se dostal před Šedivého a ten rozjásal Vítkovické fandy- 1:0. Ve 24.Minutě Mountfield mohl vyrovnat, ale trefili jen tyč. A tak opět útočily Vítky a opět to skončilo gólem. Strapáč měl volný prostor, najel do mezikruží, a švihl do hokejky a skončilo to gólem- 2:0. Ale poté zachytil puk Štefanka a až hráči ho museli odnášet, a poté dostal do obličeje pukem Kudělka(ještě minulý zápas hrál s košíkem!). Ale Kudělka se nedal a vyměnil si opět košík za sklo. V 29.Minutě pálil Sailer, Málek chytl. A poté se už nic nedělo, Vítkovice šly do poslední třetiny s vedením 2:0.
A naštěstí si ho udrželi, ba navíc i zvýšili. Ve 42.Minutě Peter Hůževka ujel a v pohodě překonal Kováře- 3:0. Poté nabil Jan Káňa Burgerovi, ale brankář měl. Brankáři byli v tomto zápase výborní, címž to potvrdil Roman Málek, který zlikvidoval šanci Budějovic opět svou zázračnou lapačkou! Roman si získal nulu a Vítkovice 3 body.

HC VÍTKOVICE STEEL- HC Mountfield České Budějovice 3:0(0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 22. Šedivý (Rehák, Sloboda), 25. Strapáč (Pohl, Trnka), 42. Húževka (Pohl, J. Sýkora). Rozhodčí: Konc, Müllner (oba SR) - Gebauer, Kis. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 3562.

HC VÍTKOVICE STEEL: Málek - Malík, Kudělka, Trnka, Ovčačík, Voráček, Punčochář, Rehák, Sloboda - J. Káňa, Burger, Šedivý - J. Sýkora, Húževka, Pabiška - Walker, Strapáč, Pohl - T. Káňa, Štefanka, Hlinka.

HC MOUNTFIELD: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Vráblík, Mikuš - Gulaš, Kašpařík, Šimánek - Kotalík, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Červený, Podlešák - Kuchejda, Mertl, Pšurný