Naše ikonka:

V Moravském derby proti Zlínu byly lepší Vítkovice

26. listopadu 2011 v 9:02 | Patrik Martiník |  Novinky
Ostravská Čez Aréna se za chvíli opět stane nedobytnou...

Do Vítkovic se vrátil s Brna Radim Hruška a nastoupil včera proti Zlínu. První třetina šla rychle, protože nebylo moc přerušení. Moc se nestřílelo na bránu. V 9.Minutě šel za katr Linhart. Bohužel přesilovka nebyla využita. Ale ve 14.Minutě se měnilo skóre. Horčička vyrazil puk, ale tam byl Nathan Walker a překonal zlínského brankáře- 1:0. Tomáš Kudělka chtěl rozehrát puk, ale Veselý ho poslal na mantinel. Zastat spoluhráče šel Marek Malík, div že se s Veselým nepobil. Poté se ale nehrálo. Byl problém s ledem. Nakonec se to opravilo a Ševci měli ještě jednu šanci, kterou ale Roman Málek doslova lapil.
Ve druhé třetině bylo více branek. Hned po vhazování se ujal puku Burger, ale Horčička puk zastihl. V 25.Minutě šel sám na Málka Petr Leška, ale přestřelil. Poté bývalý Vítkovičák Bedřich Köhler dal puk Leškovi a ten patičkou bruslí překonal Málka. Rozhodčí jeli si zatelefonovat a gól nemohl být uznán. A Zlín jako by to nakoplo, hned v další šanci vyrovnali. Köhler střelil, trefil tyč, puk se odrazil k Linhartovi a ten vyrovnal- 1:1. Ale tento stav nezůstal dlouho na světelné tabuli, hned po vhazování Burger nahrával Malíkovi, ten střílel a při tom Burger puk tečoval- 2:1. Zlínští ztratili nervy a jak Málek schoval puk pod lapačku, okamžitě na něj vyjel Roman Vlach. Za to mu byly uděleny 2 minuty + do konce utkání. A Vítkovice se přesily výborně chytly, Burger nahrál Janu Káňovi, a ten překonal Horčičku, puk byl těsně za čárou, ale byl- 3:1.
Poslední třetina byla zajímavá, ale góly jsme v ní neviděly. Ve 42.Minutě střílel Kubiš, Málek ale měl. Mezi 44.-50. Minutě hráli Vítkovice oslabení, ale i přesto tlačily na soupeřovu branku. A tím si zasloužili vítězství 3:1...

HC VÍTKOVICE STEEL- HC PSG Zlín 3:1(1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 14. Walker (T. Káňa, Punčochář), 30. Burger (Malík), 37. J. Káňa (Burger, Šedivý) - 28. Linhart (Köhler, Holík). Rozhodčí: Minář, Popovič - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6, navíc Vlach (Zlín) 10 minut. Využití: 1:0.
Diváci: 4646

HC VÍTKOVICE STEEL: Málek - Malík, Kudělka, Sloboda, Rehák, Trnka, Ovčačík, Punčochář - Strapáč, Húževka, Pabiška - J. Káňa, Burger, Šedivý - Klimek, Hruška, Pohl - T. Káňa, Štefanka, Walker - J. Sýkora.

PSG ZLÍN: Horčička - Hamrlík, Linhart, Galvas, Matějíček, Zámorský, Lučka, Míka, Tesařík - Holík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, Veselý - Kubiš, Roman Vlach, Ondráček - Fořt, Honejsek, Čech.