Naše ikonka:

V duelu koníků zvítězil ten Ostravský

9. listopadu 2011 v 15:39 | Patrik Martiník |  Novinky
Vítkovice zvládly důležitý zápas

V souboji koníků, kteří v obou městech tvoří erb města, byl lepší ten ostravský. Do Čez Arény přišlo katastroficky málo diváků. Ale i když přišlo málo diváků, hokej to byl svižný. Ve 3.Minutě mířil na bránu Malík, uzdravený Ujčík po dalších 3.Minutách trefil tyč. Ale pak přišel protiútok Pardubic a trefili se- 0:1. Vítkovice opět daly další tyč. Ve 12.Minutě ujel Szturc, ale nedal. Martin Růžička udělal chybu, kterou mohl využít Walker, ale nakonec to zachránil. Ve 14.Minutě mohlo být hůř pro Vítkovice, puk byl v bráně, ale videorozhodčí viděli vysokou hokejku a tak gól nemohl být uznán. To dostalo koníky na frak, a bylo vyrovnáno, nahrával Jiří Burger, Kudělka vypálil, puk se odrazil na Jana Káňu a ten se nemýlil- 1:1.
I ve druhé třetině jsme viděli zajímavý hokej. 2 min. po vzahovní pálil Zohorna, Málek měl. Po pár minutách se do sebe pustili Tomáš Káňa a Petr Koukal, situaci museli vyřešit rozhodčí, kteří je dali na trestnou lavici. Poté Vítkovice měly gólovou šanci, jenž zvládli. Sloboda jel do pásma, našel úplně volného Nathana Walkera a ten do odkryté brány dal- 2:1. Musím podoktnout, že to byla krásná nahrávka a ještě lepší zakončení. Ale Pardubice se nezahálely a ihned vyrovnaly- blafák dal Brendl- 2:2.
Poslední třetina začala velkým tlakem Vítkovických hokejistů. Ale obrana zaspala a Buchtele jel sám na Málka a nemýlil se- 2:3. Vítkovice udělaly to samé co Pardubice, ihned odpoveděli. Szturc pálil hned od vhazování- 3:3. Už už to vypadalo, že se bude podruhé s Pardubicemi prodlužovat, ale to si Vítkovičtí nepřipustili. Burger přihrával Pohlovi, ten Janu Káňovi a ten se včera už podruhé trefil- 4:3! Do konce zbývalo málo času, přesto Pardubice měly oddechový čas a odvolali brankáře a do prázdné brány se trefil Denis Rehák a pečetil vítězství na 5:3.

HC VÍTKOVICE STEEL- HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:3(1:1, 1:1, 3:1)
Branky: 19. J. Káňa (Kudělka, Burger), 36. Walker (Sloboda, Pohl), 42. Szturc (Strapáč), 59. J. Káňa (Pohl, Burger), 60. Rehák (Burger, Pohl) - 8. Brendl (Sičák), 37. Brendl, 42. Buchtele (Kousal, Kočí). Rozhodčí: Blecha, Trombík - Hlavatý, Tošenvjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 4017.

HC VÍTKOVICE STEEL: Málek - Malík, Kudělka, Rehák, Sloboda, Bartoň, Ovčačík, Voráček - J. Káňa, Burger, Ujčík - Walker, Húževka, Pohl - Szturc, Strapáč, Šedivý - T. Káňa, Štefanka, Pabiška - Kolouch.

HC ČSOB POJIŠŤOVNA Pardubice: Růžička - Sičák, Kolář II, Kočí, Píša, Benák, Drtina - Brendl, Koukal, Kolář - Buchtele, Kousal, Bartek - Zohorna, Elkins, Sim - Nahodil, Rákos, Radil.