Naše ikonka:

Vítkovice si z Pardubic odváží bod

22. října 2011 v 14:13 | Patrik Martiník |  Novinky
Vítkovice prohrály, i když vedly prakticky celou polovinu zápasu..

Vítkovice jely do Pardubic s uzdraveným Rehákem, naopak neodjel Jiří Burger. Vítkovice s místním ČSOB Pojišťovna Pardubice(bože to je název). Cílem byly body.
Oba týmy začaly se kousat od začátku. Pardubky sice útočily, ale Roman Málek chytal. Šance hostů přišla v 10.Minutě, ale bohužel i přes tlačenici před domácí bránou jsme puk neusměrnili do svatyně Svobody. V 11.Minutě měly přečíslení Pardubice, naštěstí se Vítkovičtí beci včas vrátili. Roman Málek se ukázal při střele Sima. Viktor Ujčík mohl dát 2 góly za sebou, ale nedal. Po první třetině to bylo 0:0.
Druhá třetina byla také bez branek, i když šance byly na obou stranách. Pardubice střílely na Málka, ale ten byl v pohodě a chytal včera výborně. Bartek střílel, Málek puk odrazil přímo na hůl Somíka, který už měl skoro jistý gól, ale Málek nakonec našel puk ve výstroji. Karol Sloboda se dostal do domácího pásma a dal bekhend, Svoboda byl připraven. Ve 34.Minutě hráli Vítkovice přesilu, asi největší střelu dal Ovčačík a jen těsně minul domácí klec. Poté se nechal vyloučit Húževka, za Pardubice pálil Nakládal, Málek byl připraven.
Ani ve druhé třetině jsme neviděli góly a tak se čekalo na třetinu třetí. Bojovalo se, až přišla 49.Minuta. Ve velké šanci byl Húževka, trefil Svobodu, ten puk nechytil a Juraj Štefanka, který dal na Reháka. A ten z první pálil- 1:0. V 57.Minutě mohl zvýšit skóre Jan Káňa, ale Růžička kryl. Pardubice měly přesilovku a hrály power play a bohužel vyrovnaly- 1:1.
V prodloužení stříleli jen Vítkovičtí, ale ani střela Pohla a Káni neskončila v bráně.
A tak se jely nájezdy. Viktor Ujčík dal bekhendovou kličku, ale Růžička chytil. Somík střílel a Málek nedosáhl, Vítkovice prohrávaly. Vítkovice, jmenovitě Nathan Walker, musel vyrovnat, zkusil stahovačku, která nevyšla. Vítkovice si ale i tak přivezli z Pardubic bod.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice- HC VÍTKOVICE STEEL 2:1SN(0:0, 0:0, 1:1- 1:0)
Branky: 60. Nakládal (Bartek, T. Zohorna), rozhodující nájezd Somík - 49. Rehák (Štefanka). Rozhodčí: Fraňo, Polák - Bádal, Kis. Vyloučení: 2:4, navíc Koukal (Pardubice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 8426.

HC ČSOB POJIŠŤOVNA Pardubice: M. Růžička - Nakládal, Kolář II, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, M. Drtina - Starý, Koukal, Kolář I - Somík, T. Zohorna, Bartek - Rákos, Elkins, Sim - Radil, Kousal, Buchtele. Trenéři: Hynek a Lubina.

HC VÍTKOVICE STEEL: Málek - Malík, Kudělka, Sloboda, Trnka, Ovčačík, Rehák - Szturc, Húževka, J. Sýkora - J. Káňa, Ujčík, Štefanka - Pohl, Strapáč, Walker - Kolouch, M. Hlinka, Šedivý (21. T. Káňa).