Zpřátelené blogy:

Naše ikonka:

Vítkovice prohrály s Brnem na nájezdy

5. října 2011 v 16:58 | Patrik Martiník |  Novinky
Vítkovice opět prohrávaly o 2 góly, a opět to vyrovnala, ale při nájezdech nebylo štěstí..

HC Kometa Brno, resp. jejich fanoušci, nepřijeli v tak hojném počtu jako kdysi. Ale Brno to nezaskočilo a útočilo. Jakub Svoboda mohl dát první gól. V 7.Minutě střílel Bičánek, Málek chytl. Vítkovice poté měly přesilu. Kudělka střílel od modré, ale bohužel nastřelil tyč. Jiří Burger udělal samostatnou akci, ale bohužel gól z toho nebyl. Erat poté jel sám na Málka, ale ten trochu nebezpečně vystřčil hokejku a vypíchl puk. Petr Strapáč napadal a jak získal puk, pádil sám na bránu, Hovi byl připraven. V 17.Minutě dal gól Leoš Čermák a Kometa vedla- 0:1.
Oproti první třetině, ta druhá začala náporem Vítkovic. Ve 22.Minutě mohl dát gól Kudělka, ale nedal. Poté měli šanci Burger a Ujčík, oba neúspěšně. Brno mělo přesilovku, ale Roman Málek byl proti gólu Brna. Tomáš Káňa střílel na Hoviho, ale ten byl připraven, puk se odrazil na branku, Tomáš jel pro puk, ale na mantinel ho poslal Zohorna. A za to pykal Brňák 2+10 minutovým trestem. Káňa byl v pořádku. Ve 37.Minutě ihned po buly pálil Kempný a Málek musel opět vytahovat puk z brány- 0:2. Szturc chtěl vyrovnat, ale netrefil. Domácí měli výhodu přesilovky, sice měli šance, ale gól zatím nikde.
Kometa Brno začala ve 3.Třetině více napadat. Ve 42.Minutě Jakub Svoboda byl sám u Málka, zkoušel to třikrát!(1 střela, 2 dorážky), ale i tak Málka nepřekonal. V 50.Minutě hrály Vítky přesilovku. Tomáš Kudělka využil přeplněného prostoru a z modré čáry vystřelil a překonal Hoviho- 1:2. V 53.Minutě mohl vyrovnat Svačina, jenže trefil jen boční síť, Čez Aréna se předčastně radovala. Vítky měly šance, ale ani Burger, ani Štefanka, nutno dodat skvěle chytajícího Hoviho ne a ne překonat. V 58.Minutě odvolali Vítkovice brankáře a sám na bránu šel jeden z Brňáku, naštěstí u brány byl Jan Káňa a napodobil Málka :D. A Vítkovice poté mohly slavit, v 59.Minutě vyrovnal Ujčík!- 2:2!
Zápas s Brnem šel do prodloužení. I když tam byly velké šance, oba brankáři na obou stranách zaúřadovali.
A tak šli ke slovu opět nájezdy. Šedivý nedal, Hubáček nedal, Ujčík nedal, Hruška nedal, Ujčík jel po druhé, ale trefil tyč, a Pospíšil nedal. Ale Leoš Čermák ano. Petr Pohl musel dát nájezd, ale Hoviho nepřekoval, Brno si veze z Ostravy 2 body. Vítkovice mají jeden. Ale i tak s Kometou je jeden bod dobrý..

HC VÍTKOVICE STEEL- HC Kometa Brno 2:3SN(0:1, 0:1, 2:0- 0:1)
Branky: 50. Kudělka (Ujčík, Burger), 59. Ujčík (Burger) - 17. Dlouhý (Čermák, Erat), 37. Kempný (Holec), rozhodující nájezd Čermák. Rozhodčí: Blecha, Mikula - Bryška, Novák. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 4816.

HC VÍTKOVICE STEEL: Málek - Malík, Kudělka, Sloboda, Rehák, Trnka, Ovčačík, Voráček, Punčochář - Szturc, Burger, Ujčík - T. Káňa, Húževka, Pohl - J. Sýkora, Štefanka, Svačina - J. Káňa, Strapáč, Šedivý.

HC Kometa Brno: Hovi - Švrček, Žižka, Kempný, Bičánek, Kováčik, Malec, Valach, Švaňhal - Pospíšil, Hruška, Hubáček - Erat, Čermák, Dlouhý - Jak. Svoboda, Holec, Jar. Svoboda - Zohorna, Koreis, Jankovič.