Naše ikonka:

Vítkovice podlehly dalšímu pražskému klubu

17. října 2011 v 18:33 | Patrik Martiník |  Novinky
Vítkovicím se nedaří..

Ve 12.Kole se na ledě Čez Arény utkali HC VÍTKOVICE STEEL a HC Slavia Praha. Tomuto zápasu předcházelo přivítání čerstvého devadesátníka Ladislava Staňka, který byl kapitán Vítkovic v mistrovské sezóně 1952. Petr Husička, manažer Vítkovic předal oslavenci dres, Jan Falter, výkonný ředitel, dárkový koš.
A pak se začlo. První minuty byly ostré. Hrálo se střídavě. Petr Kalous dostal přihráku, ale Málek by připraven. V 17.Minutě mohla dát Slavie gól, i když se tyč dotkla tyče, musel přijít na řadu telefon. Videorozhodčí "gól" naštěstí neuznal. A tak se trestalo, o 2 minuty později pálil Karol Sloboda a Vítkovice vedly 1:0.
Ve druhé třetině se více střílelo na bránu. Hráči na obou stranách měli neskutečné šance, ale Roman Málek resp. Dominik Furch chytali skvěle. Ale přece jen Slavie dala vyrovnávací gól, trefil se Čermák- 1:1. A to Slavii nabudilo a otočili vývoj. V přesilovce se trefil Kůrka- 1:2. Poté vyhrála Slavia buly a Kuboš nahrával a Svobodu a Slávie byla na koni- 1:3. Vítkovice měly šance, z nich největší měl Ujčík.
Poslední třetina začala tím nejhorším- Slavia dala další gól- 1:4. Roman Málek chytal opravdu špatně a byl vystřídán Filipem Šindelářem. Málik pálil, ale brankář Furch se nenechal nachytat. V 56.Minutě dali Vítkovičtí gól, prosadil se nováček australan Nathan Walker- 3:4. Vítkovická Čez Aréna se začala probouzet. Vítkovice odvolaly Šindeláře, a Slavia vybojovala puk a do prázdné brány se trefuje snadno, tím "šťastným" byl Jelínek- 3:5.

HC VÍTKOVICE STEEL- HC Slavia Praha 3:5(1:0, 0:3, 2:2)
Branky: 19. Šedivý (Sloboda, Hlinka), 47. Ujčík (Burger, J. Káňa), 56. Walker (Sloboda, Kudělka) - 29. Čermák (Kůrka), 33. Kůrka (Sklenář, Krejčík), 34. Svoboda (Kuboš, Hertl), 41. Kůrka, 59. Jelínek (Doležal). Rozhodčí: Hradil, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 5776.

HC VÍTKOVICE STEEL: Málek - Malík, Voráček, Kudělka, Sloboda, Trnka, Ovčačík, Sedlák - J. Káňa, Burger, Ujčík - J. Sýkora, Húževka, Szturc - Hlinka, Štefanka, Šedivý - Walker, Strapáč, Pohl - T. Káňa.

HC Slavia Praha: Furch - Šulc, Tomica, Špelda, Roth, Kolařík, Krejčík - Tomica, Krenželok, Kůrka - Doležal, Hertl, Svoboda - Sklenář, Růžička ml., Jelínek - Čermák, Kalus, Jaškin