Naše ikonka:

HC Vítkovice vyhrály nad Litvínovem a připisují si první výhru

21. září 2011 v 14:40 | Patrik Martiník |  Novinky
Ale je to jen za 2 body..

Včerejší zápas musel začít opět minutou ticha za zemřelé hokejisty Jaroslavle. Nakonec naštěstí tohle hráče nerozhodilo a hrálo se naplno už od začátku. Vítkovice byly lepší, bohužel góly z jasných šanci nepadaly. Ale v 11.Minutě se ukázali také hostující, Stříteský pálil na Málka, ale ten byl v pozoru. Jak probíhala komerční přestávka, hostující brankář Volke se srazil s chlapcem, který odklízel sníh. Ale nikomu se nic nestalo. Marek Malík se ukázal, ale nastřelil ve 14.Minutě jen tyč. Poté mohl dát Lukeš gól, ale objetoval se Jan Káňa, který si lehl pod střelu. Hanzl poté utíkal k Málkovi, ale ten jeho šanci zneškodnil.
Druhá třetina byla také pěkná. Ve 23.Minutě Vítkovice měly přesilovku. Viktor Ujčík pálil, šlo to do brány, ale střelu nechtěně zastavil Szturc. Ve 28.Minutě pálila nová tvár Vítkovic Tomáš Kudělka, ale nic z toho nebylo. Poté se do sebe pustili Juraj Štefanka a Matěj Stříteský, oba dostali osobní trest. Hra se ostřila. Na mantinelu se střetl Lukáš Klimek, musel do kabin a nedohrál. Diváci na konci třetiny už odcházeli na párky atd, ale najednou Vítkovice daly gól. 2 sekundy před koncem se objevil puk ve Völkeho bráně, radoval se Svačina- 1:0.
Třetí třetina byla také na ostří nože. Juraj Sýkora mohl zvýšit stav, ale Völke vyrazil. Ve 45.Minutě měli hosté přesilu 5 na 3, a Viktor Hübl měl na hokejce gól, jenže nadvakrát se blískl Roman Málek. Litvínov jako by to nakoplo a Hanzl, ale Málek opět vyhrál. Vítkovice mohly dát gól, jenže střelu Pohla měl Völke v lapačce. Litvínov tlačil, Vítkovice hrozily z brejků. V 56.Minutě prožila ostravská Čez Aréna šok- Hanzl dal vyrovnávací gól- 1:1. Juraj Sýkora mohl definitivně zvrátit vítězství na naší stranu, ale Völke měl připravenou lapačku.
A tím pádem Vítkovice už po druhé ze dvou připadů měly prodloužení. Tam se nic nedělo, takže opět byly nájezdy. Odřej Šedivý jel jako první- a dal. Dal také František Lukeš. Viktor Ujčík, Jiří Burger, a opět Ondrej Šedivý nedali. Na Litvínovské straně si brouslili zuby na Málka Jenáček, Hujsa, Ručinský a Hübl, ale neúspešně. Posledního nájezdu se chytl Pohl a v pohodě dal- Vítkovice vyhrály 2:1!!
Na tento zápas přišlo docela málo diváků(i když podle mě tam bylo dost!). Prý jen 4271 diváků zavítali do Čez Arény. Ale atmosféra byla včera krásná..

HC VÍTKOVICE STEEL- HC Verva Litvínov 2:1SN(0:0, 1:0, 0:1- 1:0)
Branky: 40. Svačina (Rehák), rozhodující nájezd Pohl - 56. Hanzl (Ručinský, Trávníček). Rozhodčí: Hradil, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:7, navíc Burger a Malík (oba Vít.) 10 minut. Bez využití. Diváci: 4271.

HC VÍTKOVICE STEEL: Málek - Malík, Kudělka, Trnka, Ovčačík, Sloboda, Rehák, Voráček, Punčochář - J. Káňa, Burger, Ujčík - Klimek, Štefanka, Pohl - J. Sýkora, Húževka, Svačina - Szturc, Strapáč, Šedivý.

HC VERVA Litvínov: Volke - Kubát, Pojkar, Jareš, Stříteský, Kousalík, Skuhrovec, Černošek, Gula - Lukeš, V. Hübl, Kubinčák - Ručinský, Hanzl, Gerhát - Jenáček, Hujsa, Frolík - Bojer, Heinisch, Trávníček.