Naše ikonka:

Finálové utkání vyhrály Vítkovice a jsou vítězi turnaje v Zagrebu

4. září 2011 v 19:11 | Patrik Martiník |  Novinky
Vítkovice vyhrály poslední zápas posledního turnaje a jsou vítězi!!

Zug sice vedl turnaj o bod, ale všem bylo jasné, že ten, kdo vyhraje zápas, vyhraje i turnaj.
Ale nebylo to lehké, už jak se podíváte na výsledek, musí být vám jasné, že to nebyl jeden z nejlehčích zápasů. Prý že Zug je favoritem, ale Vítkovice hrály náramně.
První gól byl už ve druhé minutě. Holden se trefil a Šindelář vytahoval puk poprvé- 0:1. Ale to nabudilo Vítkovice, hned ve čtvrté minutě vyrovnal Klimek a byla to trefa v přesilovce- 1:1. Vítkovice měly další přesilovku a tu v pohodě využil Peťa Pohl- 2:1. Ale v 17.Minutě vyrovnal Christensen- 2:2.
První třetina byla bohatá na góly, podobné to bylo i ve třetině druhé. Petr Pohl se trefil podruhé a to dokonce bez asistence někoho s jiných hráčů- 3:2. Ale v oslabení vyrovnal Christensen a přestřelka pokračovala- 3:3. Vítkovice se na soupeře nahněvaly a daly 2 góly. Ten první Michal Hlinka- 4:3. Poté ostravští se mohli radovat popáté, trefil se Strapáč- 5:3. Ale opět 3 minuty před koncem třetiny snížil Rossi- 5:4.
Třetí třetina znamenala vyrovnání stavu, Vítkovice ale zase odpověděli. Za hosty se "domácí" se trefil Metropolit- 5:5. Poté 10 minut se na ledě nic nedělo- skoro žádné příležitosti. Už už to vypadalo, že se bude prodlužovat, Vítkovice udeřily. A zrovna kapitán Jiří Burger- 6:5. Vítkovice si ubránily první vítězství na turnaji!
A to díky tomu, že Medvěščak a Mnichov nemohli ohrozit loňského vicemistra Extraligy. HC VÍTKOVICE STEEL jsou vítězi Memoriálu Ferda Špariče 2011.

EV Zug- HC VÍTKOVICE STEEL 5:6 (2:2, 2:3, 1:1)

Branky: 2. Holden (Shnyder, Brunner), 17. Christen (Zubler), 27. Christen (Holden, Metropolit), 37. Rossi (Lindemann), 44. Metropolit (Chiesa) - 4. Klimek (Štefanka), 11. Klimek (Pohl, Štefanka), 22. Pohl, 31. Hlinka (Ovčačík), 31. Strapáč (J. Káňa), 55. Burger (Ujčík, Szturc). Rozhodčí: Trilar, Gebei - Novak, Beganovič. Využití: 2:3. Diváci: 500.

EV Zug: Markkanen - Erni, Chiesa, Wozniewski, Blaser, Fischer, Furrer, Zubler, Rossi - Snyder, Holden, Brunner - Christen, Metropolit, Camichel - Casutt, Sutter, Lüthi - Lindemann, Oppliger, Reufenacht.

HC VÍTKOVICE STEEL: Šindelář - Kudělka, Ovčačík, Rehák, Sloboda, Voráček, Sedlák, T. Káňa, Punčochář - Szturc, Burger, Ujčík - Klimek, Štefanka, Pohl - Hlinka, Húževka, J. Sýkora - Šedivý, Strapáč, J. Káňa.